Helpompaa arkea teille.

Tievahdin taustalla toimii Suomen Tieverkko Oy – maalaispojista ja kovan luokan ammattilaisista koostuva tiivis joukkio, joka on tottunut marssimaan suoraan tupaan jutustelemaan oman tien kuulumisista. Teemme työtämme aidosta halusta auttaa tiekuntia toimimaan arjessa helpommin ja nopeammin.
Jos sinulla on kysyttävää, tartu rohkeasti luuriin – vastaamme varmasti!

Palvelemme aamusta iltaan numerossa:

Ohjelmistokehitys

Aaron Pasula

Tuotantojohtaja
aaron.pasula@tievahti.fi

 

Arvi Mustajärvi

Ohjelmistokehittäjä
kehitys@tievahti.fi

 

Daniel Linna

Ohjelmistokehittäjä
kehitys@tievahti.fi

 

Eemil Lehto

Ohjelmistokehittäjä
kehitys@tievahti.fi

 

Hallintopalvelut

Jaakko Romppainen

Katariina Keskisaari

Hallintopalvelut
tiekunnat@tievahti.fi

 

Hellä Keskisaari

Hallintopalvelut
tiekunnat@tievahti.fi

 

Ville Romppainen

Automaatioratkaisut
ville.romppainen@tievahti.fi

 

Eemil Toppinen

Järjestelmävastaava
eemil.toppinen@tievahti.fi

 

Hallinto

Esa Keskisaari

Toiminnanjohtaja
esa.keskisaari@tievahti.fi

 

Antti Romppainen

Pyry Keskisaari

Markkinointikoordinaattori
pyry.keskisaari@tievahti.fi

 

Tuula Aaltonen

Taloushallinto
tuula.aaltonen@tievahti.fi

 

Hallinto­palveluidemme asiantuntijat:

Tieasiantuntijamme:

Ilmoitukset liikennettä vaarantavista ongelmista tiestöllä. ELY-keskuksen Tienkäyttäjän linja (24/7): 0200 2100

Suomen Tieverkko Oy

Sepänkatu 14 C 22
40720 Jyväskylä

Y-tunnus: 3191214-1

Vahvemmat tiet yhdessä

Viranomaisyhteistyössä
Vaylavirasto-logo
MML_logo
Kuntaliito-logo