tievahti-logo

Helpompaa arkea teille.

Tievahdin taustalla toimii Suomen Tieverkko Oy – maalaispojista ja kovan luokan ammattilaisista koostuva tiivis joukkio, joka on tottunut marssimaan suoraan tupaan jutustelemaan oman tien kuulumisista. Teemme työtämme aidosta halusta auttaa tiekuntia toimimaan arjessa helpommin ja nopeammin.
Jos sinulla on kysyttävää, tartu rohkeasti luuriin – vastaamme varmasti!

Palvelemme arkisin kello 8-18 numerossa:

Tiehankkeet

Timo Paunonen

Tieasiantuntija
timo.paunonen@tievahti.fi

Esa Keskisaari

Hankekehitysjohtaja
esa.keskisaari@tievahti.fi

Antti Romppainen

Paavo Pasanen

Suunnittelija, Tiet ja sillat, DI
paavo.pasanen@tievahti.fi

Pyry Keskisaari

Hankekehittäjä
pyry.keskisaari@tievahti.fi

Tieisännöinti

Jaakko Romppainen

Asiakasvastaava, Tieisännöinti
jaakko.romppainen@tievahti.fi

Janne Illikainen

Tieisännöinti
tiekunnat@tievahti.fi

Santeri Pasula

Tieisännöinti
tiekunnat@tievahti.fi

Katariina Keskisaari

Hallintopalvelut
tiekunnat@tievahti.fi

Hellä Keskisaari

Hallintopalvelut
tiekunnat@tievahti.fi

Ohjelmistokehitys

Aaron Pasula

Tuotantojohtaja
aaron.pasula@tievahti.fi

Daniel Linna

Ohjelmistokehittäjä
kehitys@tievahti.fi

Arvi Mustajärvi

Ohjelmistokehittäjä
kehitys@tievahti.fi

Elias Ilvesluoto

Ohjelmistokehittäjä
kehitys@tievahti.fi

Ville Romppainen

Automaatioratkaisut
ville.romppainen@tievahti.fi

Juho Romppainen

Automaatioratkaisut, harjoittelija
kehitys@tievahti.fi

Eemil Toppinen

Järjestelmävastaava
eemil.toppinen@tievahti.fi

Hallinto

Esa Keskisaari

Antti Romppainen

Pyry Keskisaari

Markkinointikoordinaattori
pyry.keskisaari@tievahti.fi

Tuula Aaltonen

Valo Keskisaari

Palvelemme kaikkialla Suomessa

Päätoimipisteemme sijaitsee Lappeenrannassa

– Satamatie 2 53900 Lappeenranta –