Helpompaa arkea teille.

Tievahdin taustalla toimii Suomen Tieverkko Oy – maalaispojista ja kovan luokan ammattilaisista koostuva tiivis joukkio, joka on tottunut marssimaan suoraan tupaan jutustelemaan oman tien kuulumisista. Teemme työtämme aidosta halusta auttaa tiekuntia toimimaan arjessa helpommin ja nopeammin.
Jos sinulla on kysyttävää, tartu rohkeasti luuriin – vastaamme varmasti!

Palvelemme aamusta iltaan numerossa:

Tiehankkeet

Opri Pietiäinen

Timo Paunonen

Tieasiantuntija

timo.paunonen@tievahti.fi

Esa Keskisaari

Hankekehitysjohtaja

esa.keskisaari@tievahti.fi

Antti Romppainen

Hankekehittäjä

antti.romppainen@tievahti.fi

Pyry Keskisaari

Hankekehittäjä

pyry.keskisaari@tievahti.fi

Hallintopalvelut

Jaakko Romppainen

Valo Keskisaari

Hallintopalvelut

tiekunnat@tievahti.fi

Santeri Pasula

Hallintopalvelut

tiekunnat@tievahti.fi

Katariina Keskisaari

Hallintopalvelut

tiekunnat@tievahti.fi

Hellä Keskisaari

Hallintopalvelut

tiekunnat@tievahti.fi

Ohjelmistokehitys

Aaron Pasula

Tuotantojohtaja

aaron.pasula@tievahti.fi

Daniel Linna

Ohjelmistokehittäjä

kehitys@tievahti.fi

Arvi Mustajärvi

Ohjelmistokehittäjä

kehitys@tievahti.fi

Elias Ilvesluoto

Ohjelmistokehittäjä

kehitys@tievahti.fi

Ville Romppainen

Automaatioratkaisut

ville.romppainen@tievahti.fi

Juho Romppainen

Automaatioratkaisut, harjoittelija

kehitys@tievahti.fi

Eemil Toppinen

Järjestelmävastaava

eemil.toppinen@tievahti.fi

Hallinto

Esa Keskisaari

Hankekehitys, Toiminnanjohtaja

esa.keskisaari@tievahti.fi

Antti Romppainen

Hankekehitys, Kehitysjohtaja

antti.romppainen@tievahti.fi

Pyry Keskisaari

Hankekehitys, Markkinointikoordinaattori

pyry.keskisaari@tievahti.fi

Tuula Aaltonen

Ilmoitukset liikennettä vaarantavista ongelmista tiestöllä. ELY-keskuksen Tienkäyttäjän linja (24/7): 0200 2100

Suomen Tieverkko Oy

Y-tunnus: 3191214-1

Toimistomme:

Jyväskylä

Sepänkatu 14 C 22

40720 Jyväskylä

Lappeenranta

Satamatie 2

53100 Lappeenranta

Mikkeli

Yrjönniementie 5

52110 Majavesi

Oulu

Kasarmintie 12 B 68

90100 Oulu

Tampere

Toiviontie 1

33920 Pirkkala

 

 

 

Vahvemmat tiet yhdessä

Viranomaisyhteistyössä